Japonia informacje praktyczne dla podróżujących.
Nie wiem od czego zacząć, bo ilość myśli, niczym biegunka 😅, lawina emocji jest nie do przemielenia na jedną osobę. Także hello Ron Weasley, tak jedna osoba jest w stanie tyle czuć i doświadczać (fani zrozumieją 🤣) Czekałam na Japonię 24 lata, oczekiwania była spore, wiedzę o Kraju Kwitnącej Wiśni oceniam dość wysoko i wiecie.. najgorzej, kiedy Twoje wyobrażenia są w kosmos, a na miejscu okazuje się, że to jednak ta sama znajoma Ci planeta. No to Japonio! Dziękuję. Sprawiasz, że promienieję i chodzę z rumieńcami na twarzy. Rumieńcami? Tak. Zakochałam się. Kraj, niczym mój kochanek. Związek, który wiele daje emocji, wypieki na twarzy, czasem się wkurzasz, a jednak wracasz uzależniona do dziada. Jest cudownie, ale wiesz, że na stałe nie ma opcji. Japonia mnie na ten moment nie rozczarowała. Myślałam, że Tokio mnie przygniecie. Mówili, że to inna planeta, dostaniesz szoku. A ja wskoczyłam jak ryba do wody. Dlatego, aby Tobie było łatwiej, mój drogi podróżniku, przygotowałam informacje praktyczne dla podróżujących do Japonii.
Wybierasz się do Azji? Sprawdź poniższe artykuły:
Japonia – artykuły
Tajlandia – artykuły
Spis treści
Zanim przejdziemy do artykułu z praktycznymi informacjami o Japonii, to pragnę Cię poinformować, że wspierając mnie na Patronite możesz otrzymać ode mnie e-booka “Mój subiektywny przewodnik: Japonia – ścieżkami rodziny nomadów”. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje od kupowania biletów na najszybsze pociągi na świecie, po atrakcje turystyczne i te mniej znane miejsca. Ponadto, już jesienią 2024r wracamy do Japonii na minimum 2 miesiące
1. Wstęp
Nigdy nie rozumiałam czyjejś miłości do ogromnych aglomeracji, jestem obecnie na takim etapie życia, gdzie raczej mniejsza miejscowość, natura i spoko dojazd do miasta, kiedy potrzeba. A dziś. Dziś zwracam honor i już rozumiem. Nie spodziewałam się, jestem sama sobą zaskoczona, że to miasto mi się TAK podoba. Mówili, pisali…”weź Tokio…to na krótko, 2-3 dni bo dłużej nie ma sensu. Sztywni ludzie, chodzą jak roboty, kicz, nie ma wiele ciekawego”. Jesu ludzie, Wy moi obserwatorzy, serio ufajcie swojej intuicji. Ja wiem, że każdy inaczej doświadcza, podróżuje i dlatego czerpcie inspiracje, ale nie idźcie ślepo w czyjeś ślady, rady, polecajki. I chodź wiele razy to tutaj piszę, to sama się na tym złapałam pierwszy raz od 100 lat 🤣 to znaczy uległam innym! Ja bym tu została tydzień jak nic. Nie wiem skąd ludzie biorą taką wizję o Japończykach 🥴 ale to właśnie jest brak wiedzy o kulturze i historii. I to nie jest niczyja wina, nie każdy się musi interesować miejscem do którego jedzie. Ja też nie zjadłam wszystkich rozumów o każdym kraju… Of kors Japonia nie jest idealna i wolna od wad. Przejdźmy więc do Japonii informacji praktycznych.
2. Japonia informacje praktyczne
Japonia była moim kierunkiem marzeń od dziecka. Zastanawiasz się czy ten kraj powinien znaleźć się i na Twojej liście podróżniczych marzeń? Cóż, Japonia ma wiele do zaoferowania i jak tylko dasz jej szansę, trochę się przygotujesz i liźniesz historii to może uplasować się całkiem wysoko w Twojej punktacji 😉
Mówią, że Japonia to inna planeta, ja jednak czułam się jak ryba w wodzie. Jest to kraj, gdzie łączy się stare (tradycja) z nowym ( nowoczesna technologia), jest też trochę dziwnych rzeczy, pięknych, zaskakujących. Miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Ah zapomniałam wspomnieć jak jest różnorodna przyrodniczo… o tym później.
Podstawy:
- Język: japoński ( trochę angielskiego)
- Waluta: jen
- Wiza: Polacy mogą wjechać na wizie turystycznej (90dni) – bezpłatna
- Gniazdko/ wtyczki: typu amerykańskiego
Japonia. Ma wiele do zaoferowania, od tradycyjnych miasteczek po nowoczesne aglomeracje, gdzie obsługuje Cię robot, śpisz w kapsule, znajdziesz tematyczne restauracje i wiele wiele więcej. Co więcej, o kraju wiśni mogłabym napisać książkę, choć mieszkaliśmy w Japonii tylko 5 tygodni. To jednak ten czas pozwolił nie tylko zbliżyć się do tego kraju, ale sporo rzeczy poznać i przede wszystkim je zrozumieć! W Poniższym akapicie znajdziecie informacje z jakich miejscowości możecie spodziewać się artykułów.
3. Gdzie byliśmy w Japonii?
- Ogromne miasto, gdzie mam wrażenie, że znajdziesz wszystko, dosłownie WSZYSTKO.
- Nowoczesne budynki, galerie.
- Szybkie pociągi, punktualna komunikacja.
- Pyszne jedzenie, jeżeli nie najlepsze.
- Dziwne, oryginalne miejsca do przeżycia czegoś totalnie odlotowego.
Osaka
- Gdybym miała opisać Osakę 3 słowami, były by to:
- neony
- streetfood
- Mario 😉
- Osaka ma sporo do zaoferowania i to tutaj spędziliśmy najwięcej czasu.
- Kioto jest wg mnie przeciwieństwem wspomnianych wcześniej miast.
- Jest tradycyjne, nie znajdziesz tutaj wieżowców natomiast mnóstwo historycznych budynków, piękna architektura, tradycyjne stroje i wiele więcej
Hiroszima
- Historyczny punkt Japonii i obowiązkowy dla każdego człowieka. To oczywiście moja subiektywna ocena, ale jak zapoznasz się z moim artykułem to zrozumiesz dlaczego.
- Przepiękne miasteczko położone u podnóża gór, gdzie rzeki przecinają doliny. To tu znajdziesz tradycyjną architekturę z epoki Edo.
Nara
- Miasto, które słynie z zieleni i.. jeleni. Jednak Nara ma zdecydowanie więcej do zaoferowania niż tylko park.
4. Bezpieczeństwo w Japonii / Japonia informacje praktyczne
Japonia jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie i po czasie tam spędzonym możemy tylko to potwierdzić. Oczywiście, że trzeba być zawsze trochę czujnym, zwłaszcza w miejscach zatłoczonych. Japonia to nie tylko Japończycy, ale też miliony turystów.
5. Kiedy najlepiej przyjechać do Japonii? / Japonia informacje praktyczne
Tak naprawdę to cały rok ma sporo do zaoferowania. W ciągu roku są tu wiosną kwitnące wiśnie, latem upał i pełno festiwali, jesienią piękne czerwone liście a zimą pojeździsz na nartach. Szczegółowy pory roku, wraz z miesiącami ( i w jakich miejscach) kwitną wiśnie oraz jakie festiwale warto zobaczyć możesz znaleźć w moim e-booku o Japonii.
Podoba Ci się moja twórczość? Może ten wywiad wniósł wiele informacji ? Może po prostu dowiedziałeś się czegoś ciekawego, wzruszyłeś się, zaśmiałeś? Możesz postawić mi wirtualną kawę, po prostu wesprzeć Twórcę. Będzie mi niezmiernie miło. Ponadto wspierając mnie na Patronite możesz otrzymać ode mnie e-booka “Mój subiektywny przewodnik: Japonia – ścieżkami rodziny nomadów”
Jak Ci się podoba artykuł?
Jeżeli planujesz wyjazd do Japonii i masz dodatkowe pytanie, napisz
w komentarzu lub napisz do mnie na Instagramie. Ja postaram się Tobie pomóc.
Dodaj komentarz